LEOLA.cz / Převléknutí (převázání) perel

Převléknutí (převázání) perel

Součástí správné péče o perly je jejich pravidelné převázání. Pokud potřebujete perly LEOLA převléknout, nebo potřebujete změnit jejich délku, zašlete nám šperk spolu s objednávkovým formulářem. Na převléknutí budeme potřebovat 1-3 týdny v závislosti na aktuálním vytížení dílny. Objednávky přijaté v prosinci převlékneme až v lednu.

Naše adresa je:

LEOLA.cz - převléknutí
Korunní 108D
10100 Praha - Vinohrady

Je nutné perly převlékat?

Pokud jsou perly nošeny (a měly by být!), je bohužel nevyhnutelné, že se po čase niť oslabí. Naše perly jsou navlékány na pravé hedvábí, které je pevné a tvárné. Pouze na hedvábné niti se perly rovnoměrně prověsí, aniž by mezi uzlíky cestovaly.

Ačkoliv se někdy setkáváme s doporučením perly převazovat jednou za rok, my jsme toho názoru, že zbytečně časté převazování perlám neprospívá. Perly nošené každý den budou za rok v úplně jiné kondici, než perly, které si jejich majitelka obléká pouze svátečně. Vliv mají také osobní návyky - některé ženy mají ve zvyku za perly nevědomky potahovat, nebo se k perlám dostanou malé děti, které rády jejich pevnost samy ověří. 

Proto doporučujeme šperky k převléknutí poslat až ve chvíli, kdy je niť viditelně narušená, nebo se jednotlivé perly mezi uzlíky volně pohybují.

převázání perel

Pokud byly Vaše perly hodně prověšené, počítejte s tím, že nově převléknutá šňůra bude znatelně kratší. Pokud si přejete perly prodloužit nebo zkrátit, uvádějte prosím výslednou délku uzavřeného náhrdelníku (náramku) v centimetrech, abychom se vyhli nedorozumění.

Nelekejte se, pokud Vaše nově převléknuté perly působí pokrčeným dojmem, to je dáno pevným zavázáním nových uzlíků. Perly si několikrát oblékněte a samy se svou vahou rovnoměrně prověsí. Pokud by uzlíky nebyly pevně utáhnuty, perly by se prověsily tak, že by se mezi uzlíky volně pohybovaly.

čerstvě navléknuté perly