LEOLA.cz / Před nákupem / Jak vybrat dárek pro přítelkyni či manželku

Jak vybrat dárek pro přítelkyni či manželku

muz nakupujeVzhledem k tomu, že velkou část našich zákazníků tvoří muži, kteří vybírají šperk pro ženy ve svém okolí, rozhodli jsme se jejich nejčastější dotazy ohledně výběru toho nejlepšího perlového dárku shrnout do následujícího článku.

Rozpočet

Finance jsou většinou (ne vždy) to první, co výběr dárku ovlivňuje. V naší nabídce naleznete kvalitní šperk za cenu v řádu stokorun. Chcete-li potěšit milou drobností, stříbrné perlové náušnice mohou být to, co hledáte. Potřebujete-li mimořádný dárek pro mimořádnou ženu, doporučujeme Vám prohlédnout si naši kolekci Tahitských a Cortézových perel – unikátní perly zasazené do zlatého šperku s diamanty jsou zcela jistě dokonalým dárkem pro významný životní okamžik.

Věk obdarované

Níže uvedené berte prosím pouze jako všeobecná doporučení. Našim zákazníkům vždy radíme řídit se v první řadě osobním vkusem té, pro kterou je šperk určen. Žena, která si libuje ve výrazných špercích, ocení nehledě na věku velké, výrazné perly.

mlada slecna perly

Dárek pro mladou dívku

Bílé nebo růžové perly jsou velmi něžné a tedy vhodné jako dárek již pro malá děvčátka.

Jedná-li se o věkovou kategorii do 10ti let, doporučujeme velikost perel maximálně 6 mm. Velmi hezky působí například náušnice s malými 5 mm perličkami, které jsme schopni vyrobit na požádání s velmi krátkou dodací dobou.

U slečen v maturitním věku jsou nejčastěji vybírány perly velikosti 6 až 7 mm. Zde lze již bez obav vybrat náušnice i náhrdelník – ideálně v bílém, růžovém, nebo jiném světlém odstínu. Bude to šperk, který je bude provázet i v dospělosti, do které právě vkročily.

mlada zena s perlami

Dárek pro ženu, která ví, co chce

Do této kategorie spadá většina našich zákaznic. Již ví, co jim sluší, co rády nosí, často si perly samy vyhledají a o dárek si řeknou. Pokud máte to štěstí, že Vám manželka / přítelkyně / dcera.. ukázala prstem na konkrétní šperk, není co dodat. Řiďte se jejími instrukcemi – my Vám rádi poradíme v případě jakýchkoliv dotazů, které ke kupovanému šperku budete mít. Jsme schopni zajistit expertní certifikát pravosti a samozřejmostí je dárkové balení našich šperků.

Patříte-li do kategorie, která vybírá dárek bez konkrétního zadání, záleží především na rozpočtu a příležitosti, ke které šperk kupujete. Opět Vám rádi při výběru poradíme a budete-li mít stále pochybnosti, zda obdarovaná konkrétní šperk ocení, máte možnost jej bez rizika do 14 dní od nákupu vrátit, či vyměnit.

Vybíráte-li náhrdelník a nejste si jisti jeho délkou, doporučujeme změřit například korále, které obdarovávaná žena ráda nosí. Není vhodné měřit řetízky, ty na krku visí trochu níž, než perlový náhrdelník.

Co se týče typu perel, doporučujeme cokoliv velikosti 6mm a výš, barevnost pak zvolte dle vlastního uvážení. Klasická bílá je univerzální, nejlépe kombinovatelná a slušivá pro všechny odstíny pleti.

dama v letech

Dárek pro dámu

Kupujete-li šperk jako dárek například pro maminku nebo babičku, platí vše výše uvedené s tím dodatkem, že bývá zvykem s rostoucím věkem volit větší velikosti i délky. Perly pak spočívají pod klíčními kostmi, což dříve narozeným zákaznicím lépe vyhovuje.

Příležitost

Perlové šperky jsou vhodným dárkem k nejrůznějším příležitostem. Nejčastěji se pořizují jako dárek k narozeninám, svátku, nebo – a to možná nejčastěji – jako dárek k Vánocům. Je však spousta dalších příležitostí, které jsou pro perly jako stvořené – pro mladé dívky jsou perly vhodné například jako dárek k prvnímu přijímání, k maturitě, nebo později mohou sloužit jako krásný dárek k promoci. Jde o šperk, který vydrží na celý život a je krásnou připomínkou významného životního okamžiku.

Perly jako svatební šperk jsou pak kapitolou sama pro sebe, která by si zasloužila svůj vlastní článek. Některé nevěsty si perly pořizují pro svůj svatební den, jiným perly daruje jejich otec či nastávající ženich. Výjimkou nejsou ani perlové dary pro maminky snoubenců.

Doufáme, že jsme Vás naším stručným přehledem nejen inspirovali, ale také zbavili pochybností, které jste před nákupem pravého šperku mohli pociťovat. Věřte, že chybu v tomto případě udělat nemůžete, ženu ve Vašem životě potěší jistě již toto Vaše krásné gesto. A dojde-li přece jen na výměnu či úpravu šperku, jsme zde pro Vás. Naším cílem je maximální spokojenost našich zákazníků i obdarovaných dívek a žen.

nevesta H