LEOLA.cz / Obecné informace / Péče o perly

Péče o perly

péče o perly

  1. Perly by se neměly dostat do kontaktu s parfémem, lakem na vlasy či jiným kosmetickým přípravkem, který by mohl poškodit jejich povrch a snížit jejich lesk. V žádném případě perly nečistěte chemicky.

  2. Perly jsou náchylné na poškrábání ostrými předměty, proto je nenoste společně s kovovými řetízky nebo v blízkosti zipu. Nenechávejte je ani volně ležet ve šperkovnici či kabelce, mohly by se poškrábat a časem ztratit lesk. Pokud je zrovna nemáte na sobě, uchovávejte perly samostatně v měkkém ochranném obalu.

  3. Perly nevystavujte dlouhodobému silnému světlu a extrémním teplotám, příliš horké prostředí neprospívá jejich lesku. Při fénování vlasů perlové šperky vždy odložte.

  4. Vlastníte-li prsten s perlou, doporučujeme jej nasazovat spíše výjimečně, ruce jsou neustále v pohybu a perly jsou na prstenu vystavovány většímu opotřebení. Prsten sundávejte také při  manipulaci s vodou a mýdlem.

  5. Pokud se Vám původně pevně navlečený perlový šperk po letech nošení roztáhl a perly se mezi uzlíky volně pohybují, nechte šperk u odborníka převléknout. Hrozí totiž, že se šperk přetrhne.

  6. Perly pravidelně noste, kontakt s Vaší pokožkou jim prospívá a zabraňuje jejich vysychání. Před uložením do šperkovnice můžete perly občas otřít kouskem látky navlhčené v čisté vodě.

V případě nehody (s parfémem, lakem na vlasy) perly omyjte v čisté vodě, případně ve vodě s neutrálním mýdlem. Perly navlečené na hedvábí poté nechejte na čistém kousku látky alespoň 24 hodin oschnout.