LEOLA.cz / Druhy našich perel / Cortézovy perly

Cortézovy perly

měkkýš Pteria sterna
země původu Mexiko
velikost 8 - 12 mm, nejčastěji 9 mm
barva Rozmanité odstíny, nejčastěji kovově šedé s modrými, růžovými, i duhovými odlesky, dále také zelené, zlaté a fialové tóny. Perly nejsou nijak dobarvovány.
specifika Přírodní barevné odstíny, silná vrstva perleti, v měřítku celosvětové produkce se jedná o vzácnost.
kvalita Známkovací systém Gem-A-B-C. Přísně kontrolovaná kvalita, méně než 20% celoroční produkce je určeno k prodeji. Nevyhovující část perel je záměrně znehodnocena, aby byla zachována vysoká úroveň kvality.
roční produkce v řádech kg (několik tisíc kusů)

Cortézovy perly jsou specialita, kterou s nadšením přinášíme našim zákazníkům. Tyto mořské kultivované perly vynikají svou výjimečnou barevností, která je příznačná pro celé Mexiko, odkud tyto unikátní perly pocházejí.

Perly se pěstují v Cortézově moři v Kalifornském zálivu a většina z nich je prodána do USA. LEOLA je jedním z mála přímých dovozců těchto perel do Evropy.

Každá perla je unikátní, o to vzácnější jsou shodné páry či celé sady perel. Získat dostatečný počet perel nejvyšší kvality "Gem" pro kompletní náhrdelník není samozřejmostí – v jednom kultivačním cyklu (perly se sbírají 1x ročně) je jeden náhrdelník považován za úspěch.

Cortézovy perly